Gra harcerska o Nowej Hucie - Projekt 1949 NH RACE

Z obchodami 60-lecia Nowej Huty związali się harcerze z 208. krakowskiej drużyny harcerskiej „Hakratory”, którzy wygrali konkurs na najciekawszy projekt. Nieustannie pracowali nad swoją grą i ostatecznie wygrali dużą nagrodę. Wiele osób było chętnych do pomocy przy projektowaniu gry i są szczęśliwi, że to zrobili. Gra ma charakter podchodów na obszarze całej Nowej Huty. - W trakcie wyścigu każda drużyna otrzyma mapę, kalendarz i listę zadań. Jeśli uda im się je pomyślnie ukończyć, zajmą pierwsze miejsce. Jeśli nie, skończą jako ostatnie. Zadania są związane wydarzeniami z historii Nowej Huty. Są trzy podstawowe etapy NH Race:

  • okres budowy miasta,
  • życie codzienne,
  • okres "Solidarności".

W ten sposób ludzie w każdym wieku mogą poznać historię swojego miasta poprzez zabawę.

Jakie są cele i zadania organizacji harcerskiej?

Organizacja harcerska w Polsce to rodzaj grupy składającej się głównie z młodych ludzi, którzy angażują się w szeroki zakres działań. Działania te obejmują biwakowanie, wędrówki piesze i odkrywanie świata przyrody. Organizacja harcerska w Polsce to instytucja edukacyjna dla młodych ludzi, której celem jest pomoc w odkrywaniu zainteresowań i rozwijaniu umiejętności. Daje im również możliwość poznania nowych przyjaciół i zdobycia nowych doświadczeń. Aby dołączyć do organizacji harcerskiej, trzeba mieć 10-18 lat, mieć dobry stan zdrowia i kondycję, być w stanie zaangażować się co najmniej jeden dzień w tygodniu przez co najmniej dwa lata i mieć dobre umiejętności komunikacyjne.

Harcerstwo zostało założone w 1876 roku przez oficera armii brytyjskiej i filozofa Roberta Baden-Powella. Harcerstwo polskie powstało w 1932 roku jako wydzielona sekcja Związku Harcerstwa Polskiego. Zaczęło się od bezpośredniego celu zorganizowania służby dla młodzieży, ale później przekształciło się w ruch edukacyjny i społeczny.

Obietnica Skauta jest podstawą Prawa Skauta i jest opisana w podręczniku Skauta. Przyrzeczenie określa zbiór zasad, o których skaut powinien zawsze pamiętać i których przestrzegać. Prawo wskazuje harcerzom, jak postępować z duchem harcerstwa.